تبلیغات
کانون تئاتر دانشگاه تربیت معلم آذربایجان

کانون تئاتر دانشگاه تربیت معلم آذربایجان
 
قالب وبلاگ
نویسنده
نظر سنجی کانون تئاتر
نظر شما در مورد گروه تئاتر دانشگاه تربیت معلم آذزبایجان چیه؟


فــــــــراخـوان پانــــــزدهـمین جشــــنواره بـین المـــللی تئـــــاتر دانشــگاهی ایـــــران

بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- پانــــــزدهـمین جشــــنواره بـین المـــللی تئـــــاتر دانشــگاهی ایـــــران فــــــــراخـوانی را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا، متن این فراخوان به شرح زیر است:

الف . شرایط و ضوابط عمومی شرکت در جشنواره
. کلیه‌ی متقاضیان شرکت در جشنواره باید دانشجو بوده و یا فارغ التحصیل بعد از خرداد 1389 یکی از مراکز آموزش عالی باشند. ( به غیر از متقاضیان بخش مدرسان و پایان نامه‌ها)
توضیح : شرکت در بخش پایان نامه‌های برگزیده برای متقاضیانی مجاز است که فارغ التحصیل بعد از خرداد 1388 یکی از مراکز آموزش عالی باشند.
. هر متقاضی، تنها می‌تواند خواستار حضور در یکی از بخش‌های جشنواره باشد. ( به استثنای بخش‌های : پژوهش، نمایشنامه نویسی و پوستر)
 توضیح : متقاضیان شرکت در بخش‌های پژوهش، نمایشنامه نویسی و پوستر می توانند علاوه بر این بخش در یکی از بخش‌های دیگر جشنواره متقاضی حضور باشند .
. هر متقاضی می‌تواند برای شرکت در بخش مورد نظر، یک یا دو اثر را به دبیرخانه جشنواره پیشنهاد دهد .
توضیح : بدیهی است هر متقاضی تنها می تواند یک اثر را جهت حضور در مرحله‌ی بازبینی، آماده و ارایه نماید .
. ارایه اجازه نامه‌ی کتبی نویسنده یا مترجم اثر الزامی است. (به استثناء شرایط خاص و به تشخیص دبیرخانه)
. پس از اعلام نتایج بازخوانی، هر گونه تغییر در زمینه متن نمایشی و یا تغییر در تعداد و ترکیب متن توسط کارگردانان پذیرفته نخواهد شد.
. در صورتی که یک اثر دارای دو کارگردان باشد ( کارگردانی مشترک ) باید هردو کارگردان شرایط عمومی شرکت در جشنواره و شرایط اختصاصی بخش مورد نظر را دارا باشند .
توضیح : دبیرخانه جشنواره تقاضای کارگردانی مشترک بیش از دو نفر را نخواهد پذیرفت .
. متقاضیان صرفا" می‌توانند از جانب دانشگاه محل تحصیل و یا فراغت از تحصیل در جشنواره شرکت کنند .
. تعیین مکان، زمان و تعداد اجرای آثار حاضر در جشنواره از اختیارات دبیرخانه جشنواره بوده و بر مبنای امکانات و شرایط برگزاری جشنواره معین خواهد شد .
. تکمیل و ارایه فرم شرکت در جشنواره به منزله آگاهی و پذیرش شرایط و قوانین جشنواره است .
. متن ها، مدارک و فیلم‌های ارسالی یا تحویلی مسترد نخواهند شد.
. کلیه امتیازات متون منتشر نشده دانشجویان برای دبیرخانه جشنواره محفوظ است .
. دبیرخانه جشنواره خود را متعهد به همکاری و هماهنگی حضور هر بازیگر در دو اجرای متفاوت می‌داند .
. مطابق آیین نامه جشنواره، در هر زمان عدم صحت مدارک ارایه شده از جانب متقاضی برای دبیرخانه محرز شود، متن اثر یا اجرا حذف شده و مسئولیت کلیه عواقب آن برعهده متقاضی خواهد بود.
. به کلیه گروه‌های راه یافته به جشنواره مبلغی به عنوان کمک هزینه اجرا تعلق خواهد گرفت. بدیهی ست تعیین مبلغ کمک هزینه درهر بخش، از اختیارات دبیرخانه بوده و مراکز دانشگاهی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اولویت قرار دارند .
. چنانچه موارد خاصی در این فراخوان ذکر نشده باشد، موضوع از طریق استعلام متقاضی و مطابق تصمیم دبیرخانه جشنواره اعلام و اجرا خواهد شد.
ب . مدارک مورد نیاز جهت شرکت در جشنواره
. تکمیل و ارایه ی فرم شرکت در جشنواره .
. اصل گواهی اشتغال به تحصیل یا فراغت از آن که خطاب به دبیرخانه جشنواره پانزدهم صادر شده باشد.( کپی این مدارک و برگه انتخاب واحد فاقد اعتبار است.)
. کپی مدارک نهایی فارغ التحصیلی (برای فارغ التحصیلان)
. دو قطعه عکس پرسنلی متقاضی .
. سه نسخه از نمایشنامه / اثر ارسالی همراه با فایل اثر در محیط word  بر روی لوح فشرده .
. مجوز کتبی از جانب نویسنده یا مترجم اثر با ذکر تاریخ و شماره تماس ایشان .
. خلاصه نمایشنامه ( چکیده اثر ) در یک صفحه A4 .
. تحلیل اثر به همراه طرح اجرا . ( ویژه ی آثار نمایشی خارجی )
. رئوس سوابق هنری متقاضی ( کارگردان ) در یک صفحه A4 .
ج . اولویت های انتخاب متون نمایشی
. دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران به منظور تولید و اجرای آثار نمایشی فاخر و ارزشمند ایرانی و با هدف شناسایی، معرفی و حمایت از دانشجویان و گروه‌های برتر، تألـیفـات دانشجویی و نمایشنامه‌های ایرانی را به ترتیب در اولویت پذیرش و انتخاب قرار می‌دهد.
 همچنین دبیرخانه جشنواره مضامین ذیل را به عنوان اولویت در پذیرش و انتخاب آثار اعلام می نماید :
. توجه و بهره گیری از ارزش‌ها و باورهای دینی در نگارش نمایشنامه . 
. محوریت قرار دادن ارزش‌های انسانی و پرداختن به موضوعات اجتماعی مبتنی بر ارزش‌های جامعه ایرانی .
. تمرکز بر استفاده و اقتباس از میراث گرانبهای ادبیات ایران .
. پرداختن به شخصیت‌های تاریخی، ملی و مذهبی ایران و اسلام.
. گرایش به آثار کم پرسوناژ و كم حجم که بتواند با طراحی خلاقانه هزینه‌های تولید آثار دانشجویی را کاهش دهد.                                  


د . شرایط و ضوابط اختصاصی بخش های مختلف
1 . بخش مسابقه صحنه دانشجویان رشته تئاتر                                    
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با هدف شناسایی و معرفی گروه های برتر در دانشکده های تخصصی تئاتر سراسر کشور و نیز حمایت ازاین گروه ها ، بخش مسابقه صحنه دانشجویان رشته تئاتر را با شرایط زیر برگزار می‌کند :
. شرایط :
. آثار متقاضی حضور در این بخش در دو مرحله بازبینی می شوند.
. متقاضیان حضور در این بخش باید متون پیشنهادی خود را تا تاریخ 15 آذر ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
 . مرحله اول بازبینی این بخش در نیمه دوم دی ماه و مرحله دوم در نیمه اول اسفند ماه سال جاری (1390 ) برگزار خواهد شد.
 .  این بخش به صورت رقابتی برگزار خواهد شد.
توضیح : آن دسته از دانشجویان یا فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در رشته های غیر تئاتری که فارغ التحصیل رشته تئاتر درمقطع کارشناسی هستند می بایست در بخش مسابقه صحنه دانشجویان تئاتری متقاضی حضور در جشنواره باشند.
 
 2 . بخش مسابقه صحنه دانشجویان دانشگاه های فاقد رشته تئاتر
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با هدف حمایت از دانشجویان علاقه مند و مستعد و نیز توسعه ی نمایش در دانشگاه های فاقد رشته تئاتر سراسر کشور، بخش مسابقه صحنه دانشجویان رشته‌های غیر تئاتری را با شرایط زیر برگزار می‌کند :
1 . این بخش به صورت رقابتی برگزار خواهد شد.
2 . گروه های پذیرفته شده از مراکز آموزش عالی شهرستان ها (به غیر از تهران و البرز) نخست باید در جشنواره ی سراسری که در اسفند ماه سال جاری دریکی ازمراکز استان ها برگزار خواهد شد ، حضور یافته و سپس آثاربرگزیده ی این جشنواره به بخش مسابقه صحنه دانشجویان رشته های غیر تئاتری راه پیدا خواهند کرد.
3 . گروه‌های متقاضی استان‌های تهران و البرز پس از بازبینی به بخش صحنه ای دانشجویان غیر تئاتری که در بهار سال 91 در تهران برگزار خواهد شد راه می‌یابند.
4 . کلیه علاقمندان به شرکت در بخش مسابقه صحنه دانشجویان رشته‌های غیر تئاتری می‌بایست تا تاریخ 20 آذر ماه متون پیشنهادی را به دبیرخانه ارسال کنند.
5 . پس از اعلام نتایج بازخوانی گروه‌های پذیرفته شده منحصرا بایستی فیلم اجرای نمایش را در سه نسخه به صورت لوح فشرده (CD  یا DVD ) تا 10 بهمن ماه سال جاری به دبیرخانه ارسال نمایند.
6 . دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با همکاری " خانه تئاتر دانشگاهی ایران " از اجرای عمومی کلیه نمایش‌های راه یافته به جشنواره سراسری در دانشگاه و یا شهر مبدأ حمایت خواهد کرد.
توضیح : آن دسته از دانشجویان یا فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در رشته‌های غیر تئاتری که فارغ التحصیل رشته تئاتر درمقطع کارشناسی هستند می‌بایست در بخش مسابقه صحنه دانشجویان تئاتری متقاضی حضور در جشنواره باشند.
7 . به منظور حمایت از دانشجویان رشته‌های غیر تئاتری، در صورتی که محرز شود کارگردان واقعی یک اثر دانشجوی رشته تئاتر بوده، ولی فرم شرکت در جشنواره با مشخصات یک متقاضی رشته‌های غیر تئاتری تکمیل و ارایه شده است ، اثر مذکور از جشنواره حذف خواهد شد.
8 . بدیهی است در این بخش تلاش بازیگران و عواملی داوری می شود که دانشجو یا فارغ التحصیل یکی از رشته‌های غیر تئاتری باشند.
 
3 . مدرسان دانشگاه
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با هدف تولید و ارایه تجربه مشترک نمایشی میان استادان و دانشجویان تئاتر، بخش ویژه مدرسان را برگزار می کند.
. شرایط :
. کلیه مدرسان ( رسمی، حق التدریس و مدعو) گرایش‌های مختلف هنرهای نمایشی مراکز آموزش عالی می‌توانند در این بخش شرکت نمایند.
. بازیگران و عوامل اجرایی نمایش های متقاضی حضور در این بخش باید از دانشجویان آموزش عالی مربوطه باشند.
. متقاضیان حضور در این بخش باید نمایشنامه پیشنهادی خود را تا تاریخ 10 آذر ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
. پس از اعلام نتایج، گروه‌های پذیرفته شده تا تاریخ 10 اسفند سه نسخه فیلم اجرا را به صورت لوح فشرده (CD یا DVD ) به دبیرخانه ارایه دهند تا بازبینی به صورت فیلم انجام پذیرد.
4 . بخش پایان نامه‌های برگزیده
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران با هدف شناسایی، معرفی و حمایت از پایان نامه‌های برتر فارغ التحصیلان رشته تئاتر، بخش پایان نامه‌های برگزیده را با شرایط زیر برگزار می‌کند :
. شرایط :
.  فارغ التحصیلان بعد از خرداد 1388 در رشته تئاتر (در یکی از گرایش های کارگردانی و بازیگری) می‌توانند متقاضی حضور در این بخش باشند .
. این بخش ویژه‌ پایان نامه‌های عملی فارغ التحصیلان گرایش‌های بازیگری ( مشروط برکارگردانی اثر توسط متقاضی ) و کارگردانی تئاتر در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
. اولویت انتخاب و پذیرش آثار در این بخش به ترتیب با پایان نامه‌های ارایه شده در دانشگاه‌های دولتی، موسسات آموزش‌عالی غیرانتفاعی ( مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ) ، دانشگاه آزاداسلامی خواهد بود. 
. فـارغ التحصـیلانی مجاز به حضور در این بخش هستند که پـایـان نامه خود را در فـاصله خــرداد ماه 1388 تا بهمن1390 ارایه و اجرا کرده باشند.
. ارایه ی معرفی نامه از گروه آموزشی دانشکده یا دانشگاه محل تحصیل که تاریخ برگزاری جلسه ی دفاعیه در آن قید شده باشد، برای شرکت دراین بخش الزامی است.
. بازبینی آثار متقاضی شرکت در این بخش صرفاً از طریق فیلم اجرای آثار صورت می گیرد.
. متقاضیان حضور در این بخش باید سه نسخه از فیلم اجرای آثار خود را به صورت لوح فشرده به همراه یک نسخه از نمایشنامه تا تاریخ 10 اسفند 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
. این بخش به صورت غیر رقابتی برگزار می شود.
. دبیرخانه جشنواره به منظورحمایت از پایان نامه های برگزیده ی فارغ التحصیلان رشته تئاتر، یک اثر را به عنوان نمایش برگزیده ی این بخش ، انتخاب و معرفی خواهد کرد.
. توضیح :
. گروه های آموزشی تئاتر مراکز آموزش عالی هیچ گونه محدودیتی از نظر تعداد برای معرفی پایان نامه‌ها جهت شرکت در این بخش ندارند.
. با توجه به غیررقابتی بودن این بخش، انتخاب اثربرگزیده توسط هیئت بازبین انجام خواهد شد.
                               
5 . بخش نمایش های خیابانی
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با توجه به قابلیت‌های این گونه نمایشی در جذب مخاطب و قدرت تأثیر گذاری آن، و با هدف حمایت از نمایش های خیابانی و نگاه آکادمیک به این حوزه، این بخش را با شرایط زیر برگزار می کند :
. از آنجایی که بازبینی آثار این بخش صرفاً از طریق فیلم صورت می گیرد، متقاضیان حضور در این بخش می بایست سه نسخه ازفیلم اجرای آثارخود را به صورت لوح فشرده و حداکثر تا تاریخ 10 بهمن ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
. به متقاضیان این بخش توصیه می‌شود به نمایش‌های خیابانی كم پرسونا‍‍ژ و خلاقه توجه ویژه داشته باشند و از طرفی بررسی آثار پانتومیم محیطی و نیز آثار بهره مند از شیوه نقالی ایرانی در اولویت خواهند بود.
6 . بخش نمایشنامه خوانی
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با هدف حمایت ازتألیفات دانشجویی و معرفی آثار و تولیدات جدید دانشجویان، همچنین به منظور معرفی ویژه آثارنمایشنامه نویسان توانای ایرانی این بخش را در دو محور برگزار می‌کند.
. شرایط :
. این بخش رقابتی بوده و کلیه ی آثار حاضر در این بخش در این مسابقه شرکت دارند.
. بازبینی آثار متقاضی شرکت در این بخش از طریق فیلم اجرای این آثار و در نیمه ی دوم بهمن ماه سال جاری خواهد بود.
. متقاضیان باید سه نسخه از نمایشنامه پیشنهادی خود را تا تاریخ 1 دیماه 1390 به دبیرخانه ارسال نمایند.
. پس از اعلام نتایج بازخوانی گروهای پذیرفته شده موظف اند تا 10 بهمن ماه سه نسخه فیلم از اجرا، به دبیرخانه ارسال نمایند.
الف . بخش تألیفات دانشجویی
. آثار متقاضی حضور در این بخش الزاما می بایست دانشجویی بوده و پیش از این اجرا و نمایشنامه خوانی نشده باشد.
. متقاضیان باید سه نسخه از نمایشنامه ی پیشنهادی خود را جهت شرکت در این بخش تا تاریخ 1 دی ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
ب . بخش مرور نمایشنامه‌های علیرضا نادری
. متقاضیان می بایست درخواست خود را تا تاریخ 1 دی ماه 1390 ارسال نمایند.
. به همراه درخواست نیازی به ارسال نمایشنامه نیست .
. متقاضیان می بایست سوابق خود و گروه اجرایی را به دبیر خانه ارسال کنند.
 
7 . بخش نمایش های رادیویی
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با هدف توجه و توسعه نمایش های رادیویی و با رویکردی تخصصی و نیز در راستای معرفی و حمایت دانشجویان علاقمند به فعالیت در این حوزه ، بخش نمایش های رادیویی را با همکاری " مرکز هنرهای نمایشی رادیو" برگزار می‌کند.
. شرایط :
. متقاضیان حضوردراین بخش باید سه نسخه از نمایشنامه پیشنهادی خود را تا تاریخ 20 آذر ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
. در این بخش صرفاً متون ایرانی و تألیفات دانشجویی پذیرفته خواهند شد که اولویت انتخاب و پذیرش با نمایشنامه‌های نگارش شده توسط دانشجویان خواهد بود.
. نمایشنامه‌های پیشنهادی باید به صورت تخصصی و برای رادیو تنظیم شده باشند.
. کلیه پذیرفته شدگان درمرحله ی بازخوانی، موظف به شرکت درکارگاه‌های آموزشی- تخصصی نمایش‌های رادیویی هستند.
. کلیه پذیرفته شدگان درمرحله بازخوانی، می بایست آثار خود را به صورت فایل صوتی و با رعایت کلیه قواعد فنی و تکنیکی ضبط نمایش‌های رادیویی تا تاریخ 15 بهمن ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
. بخش نمایش‌های رادیویی به صورت رقابتی برگزار می‌شود.
 
8 . بخش پژوهش ( جایزه دکتر فرهاد ناظر زاده کرمانی )
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با هدف حمایت از پژوهش های دانشگاهی، شناسایی و معرفی پژوهشگران برتر و تولید و ارایه آثار پژوهشی اساتید و دانشجویان، بخش پژوهش جشنواره را در دو رده برگزار می‌کند.
. شرایط :
. بخش پژوهش جشنواره به صورت رقابتی برگزار می‌شود.
. دبیرخانه جشنواره به منظور معرفی و حمایت از پژوهشگران برگزیده و نیز با هدف تولید و ارایه پژوهش‌های برتر، چاپ و انتشار آثار برگزیده بخش پژوهش را در اولویت فعالیت‌های انتشاراتی خود می‌داند.
. این بخش در دو حوزه‌ دانشجویی و استادان برگزار می‌گردد که هریک از این حوزه‌ها به صورت جداگانه داوری می‌شوند.
. بخش پژوهشی با موضوع تاریخ تئاتر معاصر ایران از 1357 تا 1390 با محورهای ذیل برگزار می‌شود:
1. تئاتر دانشگاهی
2. تئاتر حرفه‌ای
3. نمایشنامه نویسی
4. آموزش تئاتر
5. مدیریت تئاتر
6. جشنواره های تئاتری
7. طراحی صحنه و فضا
. متقاضیان شرکت در این بخش باید چکیده مقالات خود را در سه نسخه حداکثر تا تاریخ 10 دی ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
. چکیده ی مقالات نباید بیش تر از 300 کلمه باشد و درج "کلید واژه" در انتهای چکیده مقالات ضروری ست.
. مقالات رسیده به این بخش نباید پیش از این در قالب کتاب، مقاله و یا به هر نحو دیگری منتشر شده باشد.
 . متقاضیانی که چکیده ی مقالات ایشان پذیرفته می شود ، باید سه نسخه از پژوهش خود را حداکثر در 20 صفحه A4 همراه با فایل اثردر محیط word بر روی لوح فشرده ، تا تاریخ 15 بهمن ماه 1390 ارسال نمایند.
9 . بخش مسابقه نمایشنامه نویسی ( جایزه استاد اکبر رادی )
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با هدف تولید و ارایه ی نمایشنامه های فاخر و ارزشمند دانشجویی ، همچنین شناسایی ، معرفی و حمایت از نمایشنامه نویسان برتر، این بخش را با برگزار می کند :
. شرایط :
. این بخش به صورت رقابتی برگزار می شود .
. دراین بخش تنها نمایشنامه هایی که توسط دانشجویان نگارش شده پذیرفته خواهد شد.
. نمایشنامه های ارسالی به این بخش نباید پیش ازاین درمسابقه ی نمایشنامه نویسی دیگری حائز رتبه شده باشند.
. نمایشنامه های دانشجویی چاپ شده در این بخش مورد بررسی و داوری قرار نمی گیرند.
. متقاضیان علاقه مند به حضور در این بخش باید سه نسخه از نمایشنامه ی پیشنهادی خود را همراه با فایل اثر در محیط  word بر روی لوح فشرده ، حداکثر تا تاریخ 10 اسفند ماه 1390 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.                                                                                                                       
. دبیرخانه جشنواره به منظور معرفی و حمایت ازنمایشنامه نویسان برگزیده و نیز با هدف تولید و ارایه نمایشنامه‌های برتر دانشجویی، آثار برگزیده‌ی این بخش را دراولویت چاپ ونشر قرار خواهد داد.
 
10 . بخش مسابقه پوستر تئاتر
دبیرخانه پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در راستای جذب و حمایت از طراحان گرافیک و توجه به مقوله تبلیغات در تئاتر، بخش مسابقه پوستر تئاتر را برگزار می‌کند.            
. این بخش تنها ویژه ی پوستر نمایش های حاضر در جشنواره بوده و به صورت رقابتی برگزار می شود.
. متقاضیان حضوردراین بخش می بایست، پوسترو فایل آن را تا پایان فروردین 1391 به دبیرخانه تحویل دهند.
. نمایشگاه پوستر تئاتر همزمان با جشنواره برگزار خواهد شد.
 
11 . بخش بین الملل
دبیرخانه جشنواره با دعوت از گروه‌های دانشگاهی و معتبر خارجی این بخش را به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد کرد.
تغییرات احتمالی یا موارد تکمیلی متعاقباً از سوی دبیرخانه اعلام می‌شود.
 
نشانی : تهران، خیابان انقلاب،خیابان استاد نجات اللهی،كوچه سلمان پاک، شماره 9، طبقه سوم.
کدپستی :88313-15996
نمابر : 8895474
تلفن : 88895475
  94- 88896793

دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران

کد خبر:  20111107142838694جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ثبت نام به کانون تئاتر دانشگاه مراجعه کنید.
طبقه بندی: اخبار تئاتر،
[ سه شنبه 22 آذر 1390 ] [ 05:19 ] [ حسن مختاری ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
>
امکانات وب